Az Apple legújabb kutatása az Apple Ringről nem csak azt sugallja, hogyan néz ki, hanem az iPhone és a Mac vezérlésének középpontjába, valamint a háztartási készülékek távirányítójaként is pozícionálja.
Az Apple legújabb kutatása egy Apple Ringről azt a felhasználó eszközeinek középpontjába helyezi – az iPhone-tól és a Mac-től kezdve a háztartási készülékekig -, és új elképzelést ad arról, hogyan is nézhetne ki egy ilyen.
Még 2001-ben Steve Jobs azt mondta, hogy a Mac-nek digitális központtá kell válnia. Ugorjunk csaknem negyed évszázadot előre, és egy most nyilvánosságra hozott szabadalmi kérelem azt sugallja, hogy az Apple szerint az intelligens gyűrű minden tevékenységünk középpontjában állhat.
Korábbi szabadalmak és szabadalmi kérelmek már foglalkoztak azzal, hogy ez az okos gyűrű nem korlátozódhat az ujjakra, és hogy más eszközök vezérlésére is használható lenne. Most ez a legújabb, csak „Ring Device” néven futó, teljes egészében erre a vezérlésre és a felhasználó eszközkészletével való együttműködésre összpontosít.
„A gyűrű úgy konfigurálható, hogy a felhasználó környezetében több elektronikus eszközt is vezéreljen” – áll a szabadalmi bejelentésben, és ez nem csak az Apple-ösöket jelenti. A HomePod és az Apple TV mellett a szabadalmi kérelem még egy vízforralót is említ.
„Például egy gyűrű és/vagy egy “gazdagép” tárolhat… konyhai térképet különböző konyhai készülékek tárolt helyeivel” – folytatja az Apple -, »irodai térképet egy asztali számítógép, egy irodai hangszóró és egy irodai lámpa tárolt helyeivel, hálószobai térképet egy hálószobai lámpa, egy laptop és egy hálószobai hangszóró tárolt helyeivel stb.«.
Ezeknek a térképeknek határozott alkalmazási lehetőségei vannak a kiterjesztett valóságban, és az Apple szabadalmi bejelentése nem részletezi, hogy az egyes eszközöket hogyan lehetne használni vagy vezérelni.
Amit viszont a szabadalmi kérelem elmond, az az, hogy az okosgyűrű központi szerepet játszhat bármely más eszköz használatában, mert „megkönnyítheti a felhasználói inputok összegyűjtését”.
„A kísérőeszköz működése során a felhasználó felhasználói bemenetet szolgáltathat a kísérőeszköznek” – írja az Apple – »kézmozdulatok, érintéses bemenet, erőbevitel, hangbevitel, mutatásos bemenet, tekintetbevitel, egyéb, a felhasználó testhelyzetét (pl. egy vagy több ujj és/vagy más testrész elhelyezkedését, tájolását és mozgását) érintő felhasználói bemenet és/vagy egyéb felhasználói bemenet formájában«.
Az Apple szerint „a gyűrű rendelkezhet olyan érzékelőkkel, például inerciális mérőegységekkel és/vagy más érzékelőkkel, amelyek lehetővé teszik az ilyen testalapú adat gyűjtését”. A vállalat pedig azzal érvel, hogy „a gyűrű általában azonnal elérhető lesz a felhasználó számára”, mivel jellemzően „egész nap viselhető”.
Ez a rendelkezésre állás, valamint az a tény, hogy az okosgyűrű egy viselhető eszköz, azt jelenti, hogy az Apple szerint „interakciók lehetnek a gyűrű és a felhasználó környezetében lévő tárgyak között”.
Tehát lehet, hogy nem lesz Apple vízforraló, de ha egy okosgyűrűt viselő felhasználó a megfelelő irányba mutat a konyhájában, az okosotthon tudhatja, hogy mit szeretne. És ha az Apple-nek sikerül, az egészségügyi szenzorok megmondhatják a vízforralónak, hogy túl sok koffeint fogyasztottál-e már.
Nevetséges, hogy az Apple mennyi különböző típusú érzékelőt ír le, ami az okosgyűrűbe kerül, az erőérzékelőktől kezdve a közelségérzékelőkön át a környezeti fényérzékelőkig és még egy tucatnyi másig. De hát ez egy szabadalmi bejelentés, és azok mindig a lehető legszélesebbre vetik ki a hálójukat.
Tehát lehet, hogy az Apple nem is gondolja komolyan, hogy bármelyik okosgyűrűben mindezek benne lesznek. De akkor nyilván nem bánná, ha egynél több gyűrűt vennél.
„Egy vagy több gyűrű gyűjthet felhasználói inputot egy felhasználótól” – írja az Apple. „A gyűrű a felhasználó bármelyik vagy valamennyi ujján viselhetők (pl. a mutatóujjon, a mutatóujjon és a hüvelykujjon, a felhasználó egyik kezének három ujján, mindkét kezének néhány vagy valamennyi ujján stb.”.)
A gyűrűt használat közben ábrázoló példa rajzok többsége a szobában álló, mutogató embereket ábrázolja. De van egy olyan is, amelyen egy billentyűzetet kezelő személy látható, azzal a célzással, hogy a gyűrű érzékelheti a gépelési műveletet.
Érdekes módon az egyetlen dolog, ami ebben az intelligens gyűrű javaslatban nem szerepel, az a hangszóró. Talán az Apple-nek végül elfogyott a hely.
Ehelyett a szabadalmi bejelentés többször is arról beszél, hogy a gyűrű egy másik eszközzel, például egy MacBook Pro-val vagy egy iPhone-nal használható. Nem mintha az Apple úgy látná, hogy a gyűrű mindent helyettesít, de határozottan úgy látja, hogy a gyűrű lesz a központi csomópont.
Ti mit gondoltok az Apple okos gyűrűjéről? Vennétek majd Magatoknak ilyen kiegészítőt? Írjátok meg nekünk kommentben!
Forrás – AppleInsider